התנתקות שואו

הערות לא דחופות

 

 

שיח ההתנתקות – מורידים את הכפפות בטוקבקים

 

בעברית, אין הרבה מה לאמר, וכולם יותר חכמים ממני. מישהו הבוקר השאיר לי תגובה מרנינה "פוסטמה", מזמן לא שמעתי את הביטוי החביב הזה. מחקתי את התגובה, ואחרי דקה הצטערתי כיון שרציתי להדביק אותה כלשונה בפוסט, תוך ביצוע ניתוח לשוני תרבותי לשיח הישראלי בטוקבקים. למקלל/ת, נא להחזיר את הטוקבק, לאסי שובי הביתה….

 

 

הטייק שלי באנגלית על ההתנתקות

 

מתנגדים להתנתקות אך חוששים מהחוק

 

הפן שאינו מדובר לדעתי הוא יהודי ארצות הברית שממילא מנהלים אותנו כאן מזמן. ידיעה באחד העמודים הפנימיים סיפרה שבאופן כללי "יהודי ארצות הברית מתנגדים להתנתקות אך שומרים על פרופיל נמוך". כמה הפתעות במשפט אחד קטן.

מתנגדים להתנתקות ? זו התפתחות מעניינת לדעתי, שאם היא נכונה סטטיסטית מצביעה על הליכה ימינה מאד של היהדות שם. זה גם מוציא את המרצע מהשק העמוק של היחסים המשונים בין הקהילה שם ובין מדינת ישראל.  נשאלת השאלה מדוע לדעת יהודי ארצות הברית מישהו אחר צריך לשלם בגופו עבור הרגעת החרדות הקיומיות התיאורטיות שלהם ? נכון, בעל המאה הוא בעל הדעה, אך הנה מסתבר שעודף פטריוטיזם עלול להסתיים בבומרנג. יש לי ספק אם יהודי ארצות הברית הציונים למהדרין, התכוונו להיות עד כדי כך ציונים ולמצוא עצמם בהמוניהם בדירות שיכון בבת ים  ? תקדים ההתנתקות צריך להדאיג גם אותם, ולא רק את ערביי ישראל (כפי שטענו אחדים). כמה אנשים ישמחו לראות פה את דרשוביץ למשל מלמד במכללת באר שבע, סליחה ..מתרגל בזכויות אדם. מבוא לדיני עינויים למשל.

 

השמירה על הפרופיל הנמוך הגיונית אם לוקחים בחשבון את החרב המאיימת של משפטי אייפקגייט/אברמוף התלויים ועומדים. מחלת האתרוגים כניראה פשתה בכל, והמניעים היחידים היום לכל עשייה או אי עשייה פוליטית הם חסינות מאישום פלילי, איך שלא תסתכל על זה.  כל אחד והמזוז שלו.

 

האם כדאי לקבל את עצת הטוקבקיסטים הימניים ולהיכנס לברית צבאית עם סין ?

 

הטוקבקים מימין מפליגים לאחרונה בפנטזיה אקזוטית שראויה לבחינה תרבותית. נמאס להם מקונדוליסה רייס (מישהו מבריק כינה אותה קונדילומה רייס, והשכיב אותי על הרצפה), ומהתכתיבים של בוש. לדעתם, ישראל, כמו ז'וז'ו המפורסם על צואר הפיל, צריכה "לחנוק אותו", הכוונה את הצורר האמריקאי. כל עוד הצורר סר למרותם ונקנק את סדאם, הוא היה בסדר, עכשיו הוא מידרדר במהירות לעבר המצב הלא נעים של "השופט בן זונה". מישהו שם גם לוחץ על היבלת של פולרד, להוכיח שהאמריקאים אינם באמת חברים, כי חברים לא מחזיקים בכלא אזרח שלהם שביצע עבירה ועזר לישראל. זה ידוע, ובוש הוא תקדים. הנה, הוא כבש את עירק בשבילנו, ביצע עבירות לשם כך, ועוד יושב בתור פרס בבית הלבן. ככה צריך ושיגיד תודה לנו.

 

המשוסים צודקים בכך שפולרד צריך לצאת לחופשי, אבל הזעם שלהם צריך לחפש לו כתובת אחרת, שתמיד מסתתרת מאחורי איזה אריק שמן או חיוכים של מזרח תיכון חדש משומנים. האמת, קל יותר לחלץ היום את פולרד מכלא פדרלי שמור ביותר מאשר לקבל תשובה משמעון פרס.

 

הפנטזיה של סין, קשורה קשר הדוק למכירות הנשק שהרגיזו את הצורר. אמריקה ממילא אימפריה נופלת, יאמרו ההסטוריונים ביניהם, ובוא נצטרף לסין, הכוח העולה. אין ספק שבתחום המזגנים למשל, וטלויזיות משוכללות, סין לוקחת היום את כולם. מעבר לכך, הסינים הם קטנים ואין להם שערות על הרגליים, שזה יתרון גדול המוכיח שהם גם מפותחים. האוכל שלהם מעניין יותר מההמבורגר המגעיל והשמנוני, וכולם אוהבים שיאצו וטאי צ'י. הוכחה. 

 

אני בעד. נפסיק את הסיוע הצבאי לארצות הברית, ונתחיל לפתח את סין.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: