פנטזיה לשבת בבוקר

ילדי תימן

 
השבוע, כאשר נזכרתי בעל כורחי בילדותי בעיר רחובות, בין הפרופסורים ממכון וייצמן וצאצאיהם המושקעים, חזר אלי זכרון נוסף. התימנים. שכן, לצד מכון וייצמן שתפס את הצד הצפוני של רחובות, הצד "המדעי" בעליל ועתיר הכסף, הרי הצד הדרומי של העיר, נשלט על ידי העלייה התימנית הגדולה של רחובות. שעריים. וכך התקיים ברחובות הפתגם המסורתי "הרוצה להעשיר יצפין, והרוצה להחכים – ידרים". ויש אומרים שגם הפתגם "מצפון תפתח הרעה" התממש פה ושם.
 
הילד התימני החטוף הראשון שהכרתי לימד אותי שיעורים פרטיים במתימטיקה. תהליך החטיפה התרחש ממש תחת האף של הוריו ושלי. מאחר שהיה מחונן, ובן למשפחה צנועת אמצעים, נחטף במהרה על ידי מכון וייצמן, ומשם…הישר לארצות הברית, ללב המאפלייה, נאס"א. וכך, הצטרף עוד פרופסור לשורות המדע האמריקאי. כל זה נתן לי רעיון אלטרנטיבי לפתרון חידת החטיפה המפורסמת.
 
 ילדי הנשק הלא קונוונציונאלי –  
 
הפסיכולוגית הראשונה שהורי שכרו היתה נמרצת וממושקפת, ובעלת קרסוליים עבים במיוחד. היא קבלה אותי בחדר עבודה מאולתר שעשתה לה במרפסת סגורה. לימים, התברר שרבים מבני החבורה נשלחו אליה, במצוות הוריהם ובמימונם. גם בעלה של הפסיכולוגית – כמו כל האבות שלנו – היה מדען בכיר בפרוייקט טילים ונשק לא קונוונציונאלי. הבעיה המרכזית שלנו היתה סמים. רחובות הוצפה בסמים משוכללים וחדישים שהותירו שורת חללים. ההורים, שהיו עסוקים כמו בעלה של הפסיכולוגית, בפיתוח נשק לא קונוונציונאלי להגנת ילדיהם, נאלצו להפקירם בידי בעלי מקצוע בתקווה שאלה, עם מרשמי קסמים אמריקאיים, "יתקנו" את המוצר, וירשמו לו את האנטידוט-האנטידפרסנטי (גם הוא תוצרת ארצות הברית) לסמים שיובאו אף הם משם. פרופסורית אחרת – גם היא ממכון וייצמן – בדקה את יעילות האנטידוטים והוציאה פטנט עבור חברת התרופות האמריקאית שמימנה אותה ואת בעלה.
 
הפסיכולוגית כתבה באנגלית – מוטיזם היסטרי, זה היה עלי ונמשך עד היום. ואחר כך הוסיפה, בורדרליין משהו, והעלתה את המחיר לשעה. הכסף לטיפול הגיע מהעלאה שקיבל אבא מן המעסיק שפיתח את הנשק הלא קונוונציונאלי. הסמים נועדו לבדוק אם אפשר לגרום למוטיזם היסטרי. התברר שכן. סוכנות המחקר האמריקאית הביעה שביעות רצון, והוסיפה אפס שלם לתקציב של שנה הבאה.  בכסף הזה , נרכשה מחלקה חדשה של בעלי חיים לניסויים, מן המשוכללות בעולם, ועליה הופקד הוטרינר האהוד שלנו, גם הוא אבא של ילדה מן הכיתה.
 
 ———————
 שבבים
 
למען הגנת הילדים, הוחלט שאין מנוס מבדיקת הנזקים האפשריים לילדים וגם יעילות הנשק הלא קונוונציונאלי שנועד להגנת הילדים. כך נוצרו השבבים.  
 
וזה בפוסט הבא….פולארד ווענונו מתחת למדשאות הירוקות
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: