למה הם מתאבדים עכשיו ?

המזוז שולף שפן מן המגבעת ומפלגת העבודה מתעצבנת…

 

מני מזוז הפתיע  אתמול בבוקר את ועדת הביקורת של הכנסת כאשר אמר את האמת. לא הוכח שיגאל עמיר רצח בגלל הסתה ימנית דתית. לא קראתי את הפרטיכלים של משפט עמיר וגם לא את פסק הדין, אבל יש להניח שהוא קרא. ככל הניראה, במהלך כל החקירות והראיות, לא בוסס קשר מספיק בין המעשה לבין האוירה שהיתה לפני כן. אינני יודעת מה המניע שסיפק עמיר לרצח, המשפט כלו ניראה לי אז כל כך מאולץ ולחוץ, שהעדפתי לא לבזבז עליו זמן. לימים, נחשפו כל מיני מסמכים ונתונים שרק הגבירו את העמימות והטשטוש סביב התיק הזה. כל כך הרבה צווחות "רוצח" בתקשורת, החרישו כל אפשרות להאזין לדברים ולעובדות.

מאחר שיש לי ניסיון כלשהו בהינדוסים של תיקים משפטיים מתוקשרים, כלומר, נחשפתי לשיטות הפעולה של מדינת ישראל כאשר היא רוצה לעשות מניפולציות בדעת הקהל, האמון שלי – מלכתחילה – במערכות האלה הוא נמוך מאד. כלומר, נמוך מן הממוצע. כל מה שאני זוכרת אז הוא שהמורה שלי לטאי צ'י, איש מערכת הבטחון, סיפר שהוא המטפל האישי של אחת השופטות בתיק הזה. הפרסום של הקלטת בערוץ 2 הוסיפה חשדות, ומבט קל ביגאל עמיר עצמו, במפה האסטרולוגית וקורות החיים שלו, עורר מחשבות נוגות. הבחור אוצר בתוכו זעם ופוטנציאל של ג'ננה. חומר טוב למניפולציה.

אחרי כן יצאו המרצים והחמישים עם תיאוריות קשר מפליגות. גם בהן לא התעמקתי, כיון שמנסיון העבר שלי בדברים האלה, ידעתי גם שאפילו את הקונספירציה מנצלים לצרכי תעמולה. אם האמת קבורה, אז היא קבורה, ולא יחשוף אותה איזה אדם בודד, אמיץ ככל שיהיה. אחרי כן שמענו על שמפניה, מיקי איתן העלה את המסמך ה"סודי" ברשת, כולנו קראנו ונדהמנו. גם הסיפור הזה גווע באדוות הספין הרגיל.

עכשיו מגיע הפרקליט מספר 1 בישראל ואומר דברים די ברורים ופשוטים. הבחור לא הוסת על ידי רבנים מטורפים. אז מי כן שלח אותו ?

——————————————————————————————————————

עוד ספין ?

 

פרשת עדן נתן זאדה עוררה זכרונות מהבילבול דאז. משהו אפעס לא מתחבר. בעיקר הפרופיל של "המחבל" או "הרוצח", וגם ההתלהבות של עיתונאים מסויימים לנקוט במפגיע בביטויים קשים "טינופת" וכיוצא באלה. ככל שהצעקות רמות יותר, האשמה ניראית עמוקה יותר. הכתם על הקיר. המשלח.

——————————————————————————————————————

למה הם מתאבדים עכשיו ? זה לא רשימה על לוויתנים

 

עיתוני העולם מדווחים על מחקר ישראלי חדש החושף תופעה מדאיגה. ניצולי שואה קשישים נוטים להתאבד, בניגוד למה שהיה מקובל לחשוב עד כה.

The study of 921 patients over age 65 at the Abarbanel Mental Health Center in Tel Aviv revealed that 90 of the 374 Holocaust survivors had attempted suicide in the month before they were admitted to the center, compared to 45 of the 502 patients who experienced no World War II trauma

.האם הקוראים באנגלית יודעים מה זה אברבנאל מנטל הלת' סנטר ?  

המידע מגיע מישראל, על סמך נתונים מקומיים. יש לי חשש כבד שההתאבדויות אינן "תסמונת שואה מאוחרת" אלא נובעות במישרין מהיחס של מדינת ישראל, הממשלה והציבור לניצולי השואה. מעניין לבדוק את שיעור ההתאבדות בחו"ל בקרב אוכלוסיה זו. מקריאה מקרית של ידיעות בארץ, עולה כי בנק לאומי גונב כספי ניצולים בריש גלי; ניצולה קשישה נרצחת במהלך ניסוי רפואי מפוקפק בהרצפלד בשנה שעברה; ניצולים רבים כלואים לנצח במוסדות פסיכיאטרים איומים ונוראים, ללא תנאים מינימאליים כאשר כספם גנוב ומוחזק על ידי האפוטרופוס הכללי; המדינה ממשיכה להתכחש לעובדה שקבוצה גדולה של ניצולים לא מקבלת את הכספים המגיעים עבורה מגרמניה, תחת הסדר מפוקפק משנות החמישים שלא בוטל עד היום. ; ניצולי שואה נחשפו בארץ להתעללות משנית והשפלה עם הגעתם ארצה (תקופת ה"סבונים" המפורסמת הזכורה לי אישית) ; ניראה לי שהחוויה הטראומתית החוזרת, של משטר נתעב המשתמש ברטוריקה "הפוכה" כמו שעשו הנאצים ("מחנות עבודה", "רופאים" ועוד מכבסות נוראות), יכולה להוציא אדם מדעתו, גם אם לא עבר שואה. היטלר הזיז אותם פעם אחת, בכחש, ומדינת ישראל בפעם השניה (ארץ פליטי השואה). יש גבול, לא ?

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • הצועד בנעליו  ביום 11/08/2005 בשעה 10:18

  משהו שגורם לו להרגיש שהחברה תחבק אותו אחר מעשהו, כפי שלא חיבקה אותו כל החיים. מעין מסר טלפתי שמקורו לאו דווקא ברבנים, אלא באותה מערכת של הבטחון, שגם העסיקה אותו הרבה שנים (כשליח סוכנות. לא רק בישיבה הוא למד). אני בדעתך לגבי "החומר האנושי" שבא ממצב בעייתי. כתבתי לפני כמה ימים בתגובות להארץ דבר דומה על נתן זאדה ומיד איזה "נגעל מצועדים" קרא לי חבר שלו.
  על מה שמאחורי רבין, הבאתי איזו תיאוריה בhttp://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=54112&blogcode=993988
  בגוגל, אגב, כל קישור לפוסט הזה העביר לדף אחר

  והיטלר? זה בכלל, אם לא היה שונא דווקא את היהודים, מדינת ישראל יכלה לעשות איתו אחלה עסקים.

 • הצועד בנעליו  ביום 11/08/2005 בשעה 10:20

  קונספירציה או לא לינקקתי נכון? ננסה שוב
  http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=54112&blogcode=993988

 • שולמית  ביום 11/08/2005 בשעה 10:45

  מרבים לדבר אצלנו על הדרת אלו המכונים מזרחיים. ההנחה היא שאלו המכונים אשכנזים, כל האשכנזים מצאו את מקומות כאדוני הארץ , כלומר השתלבו באליטות.זאת מן הכלללה רווחת ששמעתיה לא אחת. ובכן, אוכל לומר שהתנסיתי בחויות קשות של הדרה כילדה עולה וגם כעת אני חשה זרה ומנוכרת לחברה שהקצתה לאנשים מסוגי ( פולניה מבוגרת) מקום על המשבצת שאותה היטיב לתאר חנוך לוין ( היו לו כנראה חשבונות לסגור עם אמו) .
  כילדה , בקללות שלהן זכינו , הילדים האשנזים ולעתים גם המבוגרים השתמשו בשואה:
  " שתמותו בקבר השחור של הטלר"
  " איפה היתם שהיטלר לא גמר אתכם"
  בששת הימים התכבדה אמי ב"ברכה" מפי שכנתה
  " עוד מעט יבוא נאצר ויגמור מה שהיטלר התחיל"
  המדינה הרשתה לעצמה לגנוב את כספי יוצאי השואה
  וגם את " זכות הסבל" אך את הנפגעים באמת דחקה לפינות אפלות. אלו שלא נותר בהם הכוח להילחם על זכויותיהם. אני נולדתי אחרי המחלמה אך הורי שאבדו את כל משפחותיהם נותרו פגועים , כך גם הורי חברי. למרות זאת הצלחתם והצלחת בניהם לצנינים בעיני קבוצות גדולות באוכלוסיה.

 • איריס  ביום 11/08/2005 בשעה 11:02

  אמת הדבר, אך דומני שזעמם של המזרחיים אינו מופנה נגדך אלא למעשה יש כתובת אחת לזעם של שוליים רבים. מדובר על העליות בעיקר מרוסיה, לפני השואה, שהיוו עמוד התווך של הציונות ולאחר מכן של ממשלת ישראל. לכן גם נוצרה הברית התמוהה ביותר בין המזרחים ובין הליכוד שייצג באופן מסורתי יותר פולנים וגם פליטים, בקיצור מי שהיו "בורגנים"
  בכל מקרה, התיאור שלך נוגע ללב בעיקר האופן שבו הדיכוי בישראל מתיש גם את הכוח לבטא את הכאב. ביזוי בלוויית השתקה.
  אמרתי, אני זוכרת את ההשפלה שהיתה מנת חלקם של ניצולי שואה, וגם של ילדיהם שהיו איתי בבית הספר ובגן. בהזדמנות אכתוב על כך בנפרד, וגם על פגישה מאוחרת עם חברת ילדות, בת של ניצולים, ואיך הגלגל התהפך…והמסקנה העגומה על מדינת ישראל.
  תכתבו, אל תשתקו לפחות, ותבזו את מדינת ישראל בחו"ל, זה הדבר היחיד שעובד מסתבר. לא שזה יוצר תובנה ושינוי, אבל המדינה ממהרת לכבות את השריפה, כדי שהשכנים לא יראו מה עושים לילדים הקטנים בבית.

 • איריס  ביום 11/08/2005 בשעה 11:03

  תודה

 • איריס  ביום 11/08/2005 בשעה 11:24

  קראתי את ההסבר שלך, הוא בסדר באופן כללי, למעט העובדה שאתה מייחס ל"משמר" הזה איזה שהיא כוונה אידיאולוגית ופה הטעות שלך. זה מאפיה. וה"דון" יושב בחו"ל ומושך את החוטים פה. אמריקאים, יהודים אמריקאים וכולי. ניראה שיש לך עוד קצת עבודה פנימית לעשות, להשתחרר מתמימות אחרונה, שיש "אח גדול" שצופה ומסדיר ושומר, בין אם על הרע ובין על הטוב. זו האשליה האחרונה ואחריה באה ההבנה שהדברים תלויים רק בך, בי בכל אזרח ואדם פשוט לכאורה. אין משמרות ואין כתות סודיות, אין כוהנים ואין רבנים, אין מועצה לבטחון לאומי – יש מאפיה, זה כן, ובשפע. לפעמים היא גם מסווה עצמה בערכים לכאורה, בעיקר כדי לשמר את כוחה בפני התקפה מבחוץ.

 • זא מכתב מלודמילה מצתערת לא יודאת להדפיס.
  קנית כבר ציור של גרי הגדול?
  הו טוב אליי ואני רוצא שיצליאח ושיהיא לו כסף מספיק לשלואח אותי חזרה לרוסיא כי כבר נימאס לי ממנו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: