הדמוקרטיה היחידה – חופש הביטוי

חשיפה ראשונה של שיטות איומים של הסקוריטטה

סטוקינג במחשב ואיומים מתוחכמים – אחת השיטות של הממסד הישראלי להטיל אימים בצורה לא חוקית היא הפחדנות של סטוקינג ברשת. אסטריולה היא דוגמא טובה. מישהו ש"עוקב" אחר הפעילות שלך ברשת ובאנונימיות פחדנית מאיים. ניסיון להגיש תלונות אצל הספק או גם במשטרה יגיעו למבוי סתום, באופן לא מפתיע. לבריונים עם תלוש שכר ממדינת ישראל מותר לעבור על החוק בריש גלי ולזכות להגנת הפרטיות. הפרטיות…חה חה.

שיטה פחדנית אחרת, מתקדמת יותר, היא להעביר את המסר המאיים באמצעות ספאם תמים לכאורה. החלאה שיושב בצד השני של הרשת מכניס את הכתובת שלכם לאחד המנועים של הספאם, ודואג שיגיעו אליכם הודעות עם כותרת רלוונטית, כמו
warning
your family is in danger במקרה של פרסומות לביטוח חיים למשל
don't do it

או דברים יותר רלוונטיים. נגיד שהיית בראיון עבודה. הרי עם שובך הביתה יחכה לך ספאם בתיבת הדואר שכותרתו

  • we have a job for you

זה אמור גם לספק איום וגם לגרום להכוונת התנהגות סובטילית וכולי, וכולי, מאד יצירתי. אני מניחה שאפשר גם לעקוב אחר המקור לשיטה הזו, אך לשם כך צריך משטרה. נזכרתי בכל זה אגב התיאור של עדן נתן זאדה, ואיך נפל ברשת התפוח.

יש להניח שמר מזוז וחבורתו יודעים היטב שקבוצות שוליים, או תת תרבות עבריינית, התפתחה ופועלת בקרב עובדי המדינה. אבל כניראה שהוא לא רואה את זה כעבודה שלו, מה זה קשור ? הוא דואג להתנתקות עכשיו, פשיעה זה בעיה של מישהו אחר. במיוחד פשיעה פוליטית….יאללה, לעצור איזו ילדה בת 13 עכשיו.

 

000000000000000000000000000000000000000000000000000000

לחדשות הטובות בתחום "הדמוקרטיה היחידה" וחופש הביטוי –

 

בראבו גדול ומחיאות כפיים בעמידהלשרה ציפי לבני על יישום חוק חופש המידע על האוניברסיטאות. דבר גדול בישראל, בפרט בתחום הכספי, ניהול וחלוקת תקציבי מחקר, כולל קרנות מדע מפוקפקות מחו"ל שקונות מחלקות שלמות במוסדות האקדמיים. צעד קטן לחוק וצעד גדול מאד בשלטון החוק וחופש הביטוי והמידע. רק בשביל זה היה שווה לסבול את הליכוד, טוב לא נגזים. חכו קצת, והשיט שיצא מהאוניברסיטאות יכה במאוורר…להכין ממחטות ואטרופין.

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: