בית משפט אלטרנטיבי

 

כה אמרה שולה

מומלץ לקרוא את תקציר דבריה של שולה אלוני, במשפט טלי פחימה. כניראה צריך להגיע לגיל מסויים, ולשלב בחיים הפוליטיים שבו מבינים גם פוליטיקאים שכדאי להגיד אמת. שולה בהחלט שם, ואולי זה הזמן שתחזור לפעילות, ותשאיל לנו את הכוח העצום שמקנה לה המעמד. אי אפשר לפגוע בה, היא זוכה לאמינות גבוהה, וניראה שיש בידה מספיק חומר והבנה בתהליכים הללו.

לא בכדי נזכר שמו של יחיאל חורב גם בתיק הזה, התיק כולו מדיף למרחוק את הצחנה הדיאבולית של סגנון הפעולה הנאצי של מלמ"ב. כלומר, גבב של מניפולציות סבוכות ונוראות שיוצרות מערבולת מוות לכל מי שמתקרב לשם. יש לקוות שמר חורב ישקע בקרוב באחד מן החורים הטובעניים האלה שרקם, ובעזרתו האדיבה של הממשל האמריקאי.

תיקון קטן יש לי בכל זאת לדבריה של אלוני. לדעתה, אשה במצב זהה, לו באה ממשפחה "מיוחסת" לא היתה זוכה לטיפול הזה. חדשות לשולה, אין זה המצב, וכנופיות אלה מזמן איבדו את הפחד ממשפחות מיוחסות, להיפך. במקרים האלה, נוקטים בטקטיקות אשכנזיות הולמות, שוחד, לחצים, פסיכיאטר = מה שמקובל בקרב ה"מיוחסים" לעניינים כאלה שהשתיקה יפה להם.

הטיפול במעללי השב"כ וחורב צריך להיערך בתחכום ובצורה הכוללת ביותר, אולי ועדת חקירה רשמית או לא רשמית שתזמין את הציבור להגיש עדויות. הקמת מותב אלטרנטיבי לבירור עובדתי יכולה להציב תגובה הולמת לחדלון של בתי המשפט הישראלים גם מבחינה ציבורית.

ידיעה קטנה השבוע תומכת בדחיפות הצורך להקים ועדת בירור אזרחית. ישראל חסון, סגן ראש השב"כ לשעבר, שהפסיד בהתמודדות על ראשות המוסד הזה, הצטרף השבוע למפלגה של איווט ליברמן. אפשר למתוח אחורה את עמדותיו לתקופה שבה עבד כפקיד מטעם הציבור, ולחרוד לעצם המחשבה על מה שאדם זה (המצטרף עתה לגוף קיצוני וסהרורי) עולל.

אין ספק כי גיוס תקציב לועדת חקירה אזרחית לא יהיה קשה מאד. ניתן לפנות לקרנות אמריקאיות ואירופאיות בבקשה למענק חירום. שולה אלוני, בעלת הכשרה משפטית ועבר פוליטי וביצועי עשיר, יכולה לעמוד בראש המוטב, ולמנות תחתיה תחקירנים ועורכי דין, ומשקיפים מחו"ל לאיסוף העדויות וגיבוש המסקנות. בין היתר, צריך מוטב כזה לחקור גם את מחדלי מערכת המשפט, בתי המשפט והפרקליטות בכל הקשור בפרשה זו ודומות לה. בכך תורחב יריעת התמיכה הציבורית לועדה כזו, והיא תזכה גם לשיתוף פעולה מקבוצות ימניות שמזוהות לאחרונה עם מחאה הולכת וגוברת נגד השחיתות במערכת המשפט.

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: