דיסק קשיח מבקש עזרה מהציבור

הבלוג מבקש עזרה ממומחים

לפני כשבועיים  נשלח אלי וירוס אימתני מאחת המגיבות לבלוג. הוירוס "אכל" את המחשב במהירות, לוחך ממנו חלקה אחר חלקה, עד שלבסוף שבק האומלל לכל חי.

 

התיקון הראשון לחוכא האמריקאית

 

מנסחי התיקון הראשון לחוקה האמריקאית, שעיגנו את העקרון המקודש של "חופש הביטוי" לא לקחו בחשבון את התפתחות הטכנולוגיה שתהפוך את החוקה לחוכא ואטלולא. היום, אם רוצים לסתום לך את הפה לא מתעסקים במעצרים ובבתי משפט, אלא מקחסים לך את המחשב בצורה פחדנית שאינה מותירה עקבות. לך תפנה עם  זה למשטרת ישראל, אם אתה לא חברת ייס לא סביר שמישהו יטרח לקחת את המחשב של התוקף, לבדיקה. צדק יש לעשירים, אנחנו מסתפקים בהשרדות.

התוצאה

 

מכל מקום, זו התוצאה, וכרגע ישנו מחשב "מת" עם חומר שמאד חשוב לי. אינני יודעת אם ניתן כלל לחלץ אותו משם או לא. אין לי כסף לשכור את המשחזרים הטובים בשוק. לכן, אני פונה לכל מי שמבין בתחום ויכול לעזור, לקבל עזרה חינם או במחיר סביר, או בברטר לבדוק  את הדיסק הקשיח ולראות אם אפשר לפחות להדפיס מן המסמכים שלי עותקי נייר.

תודה
ההרד דיסק

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שרונה הו  ביום 14/07/2005 בשעה 01:22

  היא עשתה את זה בכוונה?

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום 14/07/2005 בשעה 04:15

  מגיבה שכינתה עצמה אסטריולה תחת אימייל
  tantiana@walla.com
  גם ציינה שהיא ראתה אותי ברחוב ליד ביתי, מה שהיה עוד יותר לא נעים. לאחר שהעמדתי אותה על כך, אמרה שקוראים לה
  קרן
  ונתנה אימייל בשם קרן הרעה.
  תלונה לואללה לא נענתה.

  ההקשר של הוירוס והפניה הלא נעימה היתה הרצון שלה שאפסיק לכתוב דברים מסוימים,

 • lior  ביום 14/07/2005 בשעה 06:38

  מה זאת אומרת "תלונה לוואלה לא נענתה"? את הותקפת בצורה פלילית. במקרה כזה לא פונים לספק שרת האימייל. פונים למשטרה.

  המשטרה יכולה לחייב את וואלה למסור לה את פרטי המשתמש במידה ובוצעו באמצעות השירות שלהם פעולות פליליות. דברים כאלה כבר קרו. בתור משפטנית הייתי מצפה ממך להבין שלא מדובר כאן במעשה קונדס, אלא בעבירה פלילית שהעונש המירבי עליה הוא מאסר בפועל. במידה ותמצא התוקפת, הגיוני מאוד שתזכי גם בפיצוי כספי עבור הנזק שנגרם לך. לכן גם מהבחינה הכלכלית זה שווה מאוד את המאמץ.

  בכל אופן, אכן מסתובבת בפורומים של "וואלה" איזה טנטיאנה אחת שקוראת לעצמה קרן (או קרן אחת שקוראת לעצמה טנטיאנה. לא משנה). המזל הוא שהיא היתה מספיק טיפשה בשביל להשאיר שם את תאריך הלידה שלה (לצורך אסטרולוגיה או משהו כזה), ולכן הגיוני שמדובר בתאריך לידה אוטנטי.

  http://community.walla.co.il/?w=///10200171//user

  עכשיו יש לך (ולמשטרה) מספיק נתונים בשביל למצוא אותה בקלות, ובלי חסדי וואלה. כמה קרן יכולות כבר להוולד ב 2/12/73.

  אני ממליץ גם לשמור את כל האימיילים שקבלת ממנה, והייתי שומר לדיסק גם את ההודעות שלה לפורומים (למקרה שמישהו יחליט להוריד אותן מהשרת).

  אולי חקירה במשטרה ואפשרות למאסר בפועל בתוספת פיצוי כספי גבוה ירגיעו קצת את הנשמה הטובה הזאת. אם אדם זר היה עושה לי דבר כזה, זה מה שהייתי עושה.

 • חנן כהן  ביום 14/07/2005 בשעה 07:15

  http://axave.com/magazine/2005/26/index.shtml

  הם מומחים בעניין ואולי יהיו מוכנים לעשות טובה לבלוגרית מפורסמת שתשבח אותם בכל פה.

 • איריס  ביום 14/07/2005 בשעה 09:41

  כמה מעשי, ואני רק יושבת ומהרהרת ומקוננת. באמת הגיע הזמן למצוא בן זוג בחיים שלי.
  טוב, אחד אחד. ליאור, אתה צודק בכל המובנים, למעט זה שאתה שוכח כמה זמן, אנרגיה והשקעה דרושים בהגשת תלונה במשטרה, בפרט כאשר הסיכויים שהם יפעלו כפי שאתה מראה שאפשר לעשות, הם אפס. הגשתי תלונה חמורה יותר לפני כמה שנים, כאשר הנזק היה הרבה יותר משמעותי, כי היו לי עדיין קליינטים ועל המחשב היה חומר פרטי מאד של הרבה אנשים. המשטרה הוציאו צו שופט לנטויזי'יון, קיבלו את הכתובות משתמשים, ולהפתעתם נמצא שהמזיקים הם לא איזה נערים משועממים אלא "אנשים כביכול מהיישוב" משוהם או כוכב יאיר או איזה מקום כזה. במהרה נסגר התיק, הוטל גם חיסיון על פרטי החקירה כך שלא יכולתי להמשיך בתביעה אזרחית, וחשתי איך המשטרה יודעת לחפות על אנשים כאשר היא רוצה. אגב עד עכשיו לא קיבלתי את הזכות היסודית לעיין בתיק הזה, וגם לא קיבלתי נימוק סביר למה. הפרקליטות, בערר על סגירת התיק, שיתפה פעולה עם המשטרה. אז מה אם אני משפטנית ? אז הייתי אפילו פעילה, מרצה באקדמיה, יועצת לארגון בכיר וכולי, זה לא ממש עזר לי. היום אני אפילו לא זה, סתם משפטנית לשעבר וידיעת החוק לא עוזרת אלא יותר מתסכלת.
  תלונה אחרת שהגשתי פעם למשטרה (אלה השתיים היחידות עד היום) נסגרה גם כן ללא חקירה משמעותית, התשובה שקיבלתי היתה "תפני לממשלה הם מקצצים תקציב אז אנחנו סוגרים אלפי תיקים, לא רק את שלך". דבריו של המוקדן בתחנה בתל אביב לאחרונה. ההגשה, הטלפונים, התסכול, הניירות, כל זה גזל המון המון המון זמן.

 • איריס  ביום 14/07/2005 בשעה 09:58

  ליאור, פניתי בטלפון לואללה ו"נזרקתי" לשלוח אימייל לתמיכה שלהם. שלחתי לכתובת שנמסרה לי שלושה אימיילים ובאחד מהם צירפתי את האימייל הנגוע. האם קיבתתי תשובה ? אולי אפילו משהו סמלי שאומר שהתלונה התקבלה ומטופלת ? לא ולא.
  חנן, תודה אתקשר אליהם היום לנסות ולברר מה אפשר לעשות בלי לפשוט את העור.

 • גרי אפשטיין  ביום 15/07/2005 בשעה 00:09

  אני מכיר איזה אחד
  מרסק פרצופים ידוע
  בשביל 200 דולר בלבד
  יעשה לה נזק קבוע

  לפעמים צריך לקחת
  את החוק לידיים
  לפתוח לה את התחת
  ולשבור לה את הרגליים.

  (למען הסר ספק הכותב הוא משורר יצירתי בלבד ואין בכתוב משום המלצה לנקיטה בצעדים אלימים או לא חוקיים אלא נקיטה בלשון המשל בהתייחס לדברי הבלוגרית בלבד!)

 • מכבס ותולה  ביום 19/07/2005 בשעה 22:13

  איריס,
  אני זוכר שלפני זמן מה חפשת מידע בנוגע לאפית לחם. שכחתי לספר לך על האתר המצוין הזה:
  http://www.stybel.co.il/faq.php
  מדובר שם, בין השאר, על הוספת גלוטן להשגת קמח חיטה קשה

 • איריס  ביום 19/07/2005 בשעה 22:42

  תודה איזה אתר מקסים, גם אסתטי מאד וניראה גם מועיל למרות שהוא מסחרי.
  בינתיים, לאור החמסין הפסקתי לאפות. נחזור לזה בחורף, אם נחיה עד אז, כאשר ריחות הלחם הטרי והחם יפיגו את הבדידות והקור.
  איך אפשר לאפות עכשיו? חשבתי על זה השבוע כאשר הייתי ב"אוהל דרוזי" בנחלת בנימין שם מוכרים פיתות אסלי עם לבנה. הנשים יושבות במאה מעלות, ליד תנור ענק וזורקות עליו את עיגולי הבצק הטרי. לא רק זה, הן לבושות בשמלות כבדות, ושביסים על ראשן. כניראה צריך להיות דרוזי כדי לשרוד את זה. הגנים הרוסים שלי לא בנויים לקיץ הישראלי בטח לא לתנור בבית כאשר המזגן בקושי מקרר את החדר שבו הוא נמצא. כל זה לא מונע ממני לאכול לחם כמו חזיר כשר, עכשיו מצאתי לחם טעים עשרה דגנים ואם נגיע לחורף, אנסה לאפות משהו מהסגנון הזה, הבריאותי. תודה על המידע, בינתיים צופים ומפנטזים על שלג.

 • מכבס ותולה  ביום 19/07/2005 בשעה 23:30

  בבקשה 🙂
  אינשאללה, שיבוא כבר החורף.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: