הפיטבול

עוד קיטורים מעשיים
 
הגשתי תביעה קטנה נגד קופת חולים מאוחדת, ביחד עם ביטוח "הראל". את קורותי העגומים עם חברת הביטוח הזו שטחתי באריכות בפוסט ישן. כדי להפיח רוח חיים במחלוקת מיובשת זו, הוספתי את מאוחדת, שממנה רכשתי את הפוליסה. קיבלתי עידוד לכך מכתבה של רן רזניק בהארץ, המבכה את חוסר האחריות של קופות החולים ב"תיווך" שירותים גרועים ללקוחותיהם. הקופות כבר מזמן הפכו למעין "ערוץ קניות", ועוד מעט ינפיקו גם כרטיסי אשראי ללקוחות, כדי לשפר את מעמדן בממסד הבנקאי. כלם מוכרים לכולם, הכל טוב ויפה, אך מאחר שמדובר בשירותי בריאות אחרי הכל, מעט אחריות לא תזיק בבחירת המוצרים המשווקים באגרסיביות לציבור המבולבל.

 סייפא וספ(ס)רא

  עוד טריק שיווקי במסגרת "כולם מוכרים הכל לכולם". השבוע נכנסתי לדירתה של "ועד הבית" שלנו בבניין כדי לשלם חוב. לאחרונה הצטרף הבניין ל"אגודה לתרבות הדיור" התומכת בשיפור פני הבית המשותף וניהולו בדרכים שונות. גברת הועד הראתה לי את הכרטיס המעיד על צירוף הבניין והועד לאגודה והנה – נדהמתי לגלות כי על הכרטיס הפלסטי מגנטי המפואר, מוטבעות פרסומות של הומ-סנטר ותיאטרון הקמרי – רמז להנחות הניתנות בעסקים אלה. (האם הן ניתנות לראש הועד? לבניין כולו ?). מעט שוחד לועד הבית אף פעם לא הזיק, וניצול ההזדמנות למכור שטחי פרסומת לשני עסקים, לא מזיקה לפונקציונרים של "תרבות הדיור". הספסרות במיטבה.

 
הגשתי אם כן תביעה קטנה זריזה ולא מעובדת לבית המשפט בתל אביב. זמן מה לאחר מכן קיבלתי את כתב ההגנה של מאוחדת, ואחריו הפצצה של בקשות מטעם הקופה – מינוי נציג עורך דין, הקדמת הדיון ביומיים (תרגיל כוח מוכר בדיונים בין עורכי דין) ועוד מיני עניינים. הנה, ניצבתי מול המנגנון החזק, שקיבל היתר – כך ניראה – לענוד את מלוא כוחו בדיון זה.
 
באת כוח הקופה, עורכת דין שהעידה על עצמה כ"יוצאת פרקליטות" ומתדיינת למופת, העושה בימים אלה תואר שני – הבהירה לי שלא יקום ולא יהיה. קופת חולים מאוחדת לא תסכים לאפשרות שהיא תצא קשורה או מחוייבת בצורה כלשהי על שירותים של ספק אחר, שהיא רק "שדכה" בינו ובין החבר.
האמת, נבהלתי קצת מעוצמת התגובה של ענק הרפואה התאגידי הזה. הדברים שלה נשמעו נחרצים, ורק חסר היה המשפט האלמותי של דליה איציק "יש לך משפחה וילדים"…
 
ניסיתי לגרות אצלה את בלוטות המשפטן החוקר, ולטעון שזהו דוקא דיון מעניין מבחינה תיאורטית, אך נכשלתי בגדול. לא מעניין ולא בטיח. לא יקום ולא יהיה. הדיון קבוע לחודש הבא, ויש לי חשש שהעניין שלי, לקבל את המגיע לי מ"הראל" יטבע בין שני התאגידים הענקיים והקשרים של עורכי הדין עם הפרקליטות, מעוז הכוח האמיתי בזירה השיפוטית.
 
לדעתי, קופת חולים מאוחדת אינה פטורה מניה וביה מאחריות לפוליסת בריאות הנמכרת במשרדיה לחבריה "העדיפים". התשלום בוצע לקופת החולים שהפיקה את הקבלות, השיווק נעשה על ידי הקופה, ואחרי הכל אין מדובר בתיאטרון או מזגנים, אלא בשירותים מסוג הבריאות. כמובן, שההחלטה לרכוש פוליסה זו ולא אחרת נובעת במישרין מן האמון שרוחש הלקוח לקופה שלו.
 
לנוסעים לחו"ל – עדיף להסתפק בכרטיס האשראי שמספק ביטוח רפואי חינם, ולא להסתבך בהוצאת כספים רבים לחברה מפוקפקת הנלחמת נגד המבוטח, ומגובה על ידי קופת חולים כוחנית שהפכה ל"ערוץ קניות". בעניין העיקולים אלך "עד הסוף", אך בתביעה זו, נידמה לי שאכנע להיררכיית הכוח הישראלית ואשלים עם הגזל שעברתי.
 
רן רזניק ימשיך לכתוב כניראה על הבעיות בשירותי הבריאות בישראל, ואנחנו, שפני הניסוי והצרכנים השבויים, נמשיך לסבול בשקט. יש לדעת מתי לסגת מפני כוח עדיף, ויש גם לברור את המלחמות בשימת לב. הפעם אתמקד בעירית רחובות וה"גובים" שלה. את מאוחדת עזבתי, וביטוח הראל – נו, יומם ודאי יבוא, אבל לא ממני הפעם. כמו שאמרה שכנתי "שירוויחו ויקנו הרבה תרופות בכסף שלקחו לי".

 ביטוח נגד ילדים

 

פנינה מכתב ההגנה של "הראל" : לגבי ההוצאות לילד בקניית אקמול נוזלי וסירופ נגד שיעול ואנטיביוטיקה – כותבת המבטחת כי מדובר ב"מחלה קודמת" שכן הקטין סבל מאסתמה. כך יוצא שילד עם אסטמה שלוקה בוירוס ומקבל טיפול רגיל כמו כל ילד, אינו מבוטח על כך. זוהי רמת השירות של "הראל" למי ששילם ששת אלפים ₪ עבור "דרכון זהב"…

 

 
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

טרקבאקים

  • מאת התחשבנויות ;בצורת « Splinters – שבבים ביום 16/11/2010 בשעה 18:05

    […] למגר את השחיתות כמובן, מה שלא ניראה לי). מן הסיפור שלי, והרי הלינק לחלק הדיווח שנותר מאז בבלוג הזה, עולה תמיהה בקשר לשופט, […]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: