לא פופולארי

  
 
א. "שרון דיקטטור" – חוקי, אמר מני מזוז.
ואני אומרת – שרון – דיקטטור חוקי.

 
ב. השופט ברק גילה בורות מדהימה וחוסר הבנה וחזון כאשר כלל את ה"אינטרנט" ביחד עם תרבות הפנאי והמותרות, לעומת "השאלות הרציניות והיסודיות" של זהות לאומית וציונות. בכך הוא מצטרף לרב הראשי המחנג'ר עמאר ("אני לא יודע מה זה אינטרנט") שגם הוא נטוע אי שם בעבר הרחוק ומנותק מהמציאות. אהרון ברק יכול לכפר על פליטת הפה האומללה רק בצורה אחת – לרדת לעם, לקרוא  איזה בלוג או אתר (אפשר להסתפק באתר של "הארץ" המכובד דיו) ולתרום תגובה משלו באחד הפוסטים הנוגעים למערכת המשפט.  אחרת, שלא יצפה שנתייחס אליו ברצינות. 
 

ג. צבי טל (גילוי נאות –אחראי לפיטורי בעבר ביושבו בראש ועדת העזבונות) – כותב "רשעות וטיפשות" על משהו מאד

 
– אני מסתכנת באי פופולאריות, שוב, ומסרבת להיכנס לגל השינאה נגד הדוסים, לא הימנים ביניהם ולא החרדים העלוקות, ובטח לא נטורי קרתא המורדים. מצטערת, הם לא הבעיה שלי. ממשלת ישראל תמיד נשלטה על ידי רוב חילוני, ציוני, לאומני וצבאי. לכן, גם השינאה המפעפעת למתנחבלים ("הם האויב שלי") לא קונה אצלי שביתה. יש משהו די מכוער ומאוס כבר בנטיה הישראלית, שלא לאמר היהודית, לשלוח אחרים "קדימה" (לכן הומצא מיתוס ה"אחרי", לטשטש את העקבות), ואז כשהם סיימו את תפקידם, לשסות בהם גל שינאה ולהטיל "אחריות אישית" על השליחים. מעבר לכך, הדוסים יכולים ללמד אותנו, החילונים המדברים גבוהה על דמוקרטיה ואזרחות, שיעור גדול בנושא זה. הפגנות, חסימות כבישים, היערכות מודיעינית מפוארת נגד הצבא והמשטרה – ככה מנהלים מאבקים ! 
 
ברור שההתלהמות האידיאליסטית של המתנחלים היא יריית הפתיחה שלהם בקביעת הסכום הראשוני ותנאי הפינוי. אך  יתכן שלטענתם, חלק מן הפיצוי הוא גם במוניטין. אחרת הם אולי יקבלו כסף, אבל יישארו עם השינאה והדיבה לכל חייהם ולדורות הבאים.
זו השיטה הנהוגה מאז ימי בן גוריון, והגיע הזמן לדון בה בגלוי. ואם זה באמצעות המתנחלים, יהי כן.
 

פוליטי ולא "משפטי", וזה מזכיר את אמרות חז"ל הנצחיות – הפוסל, במומו פוסל. 
 

ד. אם כל הפרנויות מתחילה להיחשף ולהרים את ראשה המכוער לעבר התודעה. תוכנית החלל האמריקאית,  זו שריגשה את העולם כולו עם תמונות הנחיתה על הירח, והיבחושים המוזרים על מאדים – לא נועדה למחקר או למפגש עם חוצנים. ארצות הברית נושאת פניה לחימוש החלל, באופן שיבטיח לנצח נצחים את שליטתה החד קוטבית בעולם. לא מספיק להם מק דונלד בכל שכונה, רוצים גם סניף במאדים עם כמה טילים גרעיניים שיבטיחו את ההמשך.  יש למחות נגד המגלומניה הפרעונית הזו, ולמשוך את ידינו, היהודים והישראלים, מפרויקט מפלצתי זה.

סנונית ראשונה של מחאה מקורית, תביעה שהגיש אסטרולוג רוסי נגד נאס"א, ובה הוא מבקש למנוע איזה פיצוץ מבוקר על אחד הכוכבים החדשים שהתגלו. כאסטרולוג ואיש העוסק ברוחניות, הוא מבקש להגן על הארכיטיפ המסומל על ידי אותו גרם שמיים. לפי מה שהבנתי, זהו גרם שמיים בעל השתמעויות בתחום הרגש. אכן, מלחמת ארכיטיפים בין ההפרזה של הרציונאליות המחושבת והקרה (כיבוש החלל וחימושו) ובין הרגש, החמלה וההגנה על החיים פה בכדור הארץ. אני עם התובע, ומקווה שיוצא פסק דין המגנה את נאס"א, לפחות ברוסיה.
 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • נוס  ביום 19/05/2005 בשעה 18:24

  מעניין שהשופט טל אחראי לפיטורייך בעבר. מה הסיפור?
  תוכלי להתנחם בכך שאת ועדת העזבונות הוא עזב כשאות קלון על מצחו, ובקושי נחלץ מהעמדה לדין על העברת כספים למקורביו.
  אגב, אחד ממקורביו – ממש קרוב – הוא נתן נתנזון, ממורשעי המחתרת היהודית.
  טל שאותו אני מכיר שנים אינו איש רע, והוא גם לא טיפש. הבעיה היא שהוא מאכער בדם, וכל המכובדות שאסף עם השנים לא מחקה את הגן הדפוק הזה שלו.

 • איריס  ביום 19/05/2005 בשעה 20:51

  כתבתי בעבר על הנסיבות, זה כבר היסטוריה. לא טיפש ולא רשע ? רק מאכר? נו טוב, תלוי מאיזה צד של החבל אתה בוחן את זה. גם ההתבטאות הזו לא מוסיפה לו חכמה. עניין ההתנתקות הוא החלטת ממשלה, והמחאה שלו משליכה לאחור על משוא הפנים שלו כשופט. נידמה לי שהוא ישב בהרכב של וענונו…נו, איזה צדק כבר אפשר היה לצפות?
  השופט מצהיר ומודה עכשיו שהוא מזוהה עם השוליים הסהרוריים

 • נוס  ביום 19/05/2005 בשעה 21:16

  למיטב ידיעתי לא ישב בהרכב של ואנונו כי אם, להבדיל אלף אלפי הבדלות, בזה שגזר מוות על דמיאניוק – פס"ד שלא עמד בערעור. עמו בהרכב הנ"ל היתה, גם להבדיל, השופטת דליה דורנר.
  לא טיפש – התכוונתי במובן הפורמלי של המילה. הוא תלמיד חכם. אבל כנראה לא חכם גדול. וכנראה לא מקרין אינטלקט. עובדתית, אף אחד מששת ילדיו לא פנה לאיזה כיוון אינטלקטואלי, בתחום היהדות או האקדמיה, זה בוודאי אומר משהו

 • איריס  ביום 19/05/2005 בשעה 21:44

  כניראה הוא על הקווטה הדתית, אבל יכלו למצוא מישהו יותר מאוזן, פוליטית ונפשית. אני קיבלתי את הרושם שהוא שופט להשכרה קצת, ז"א שהממסד יכול לסמוך עליו, במובן הרע של המילה כאשר צריך לעשות משהו לא הכי כשר ולא הכי באור. בסך הכל נדיר מאד ששופט מגיע למצב של חקירה משטרתית ודוח מבקר המדינה על האופן שבו ניהל את ועדת העזבונות. הרי כולם מאכרים, אחרת לא היו מגיעים למשרה כה בכירה, אבל הוא כניראה חצה את הגבולות המקובלים וסמך על קשריו הטובים עם ממסדים חזקים שיגנו עליו.
  לי היה נידמה שראיתי את שמו מופיע באיזה מאמר על התיק של וענונו, אבל לא זוכרת איפה ולא חותמת על זה. אני מניחה שאפשר לברר די בקלות.

 • אסטריונה  ביום 20/05/2005 בשעה 00:10

  כשהסבירו מה יש לביבי
  רפורמת מיסים חדשה.
  הייתי מצפה לגלות שמרחיבים, אם הייתה לו רפורמה ישנה, משהו שפעם עשו כרפורמה- ועשה למישהו טוב
  ככה, למה?

%d בלוגרים אהבו את זה: