הדמיון בשירות האומה

במהלך איסוף חומר ל"מילון זואולוגי" (חלק קטן מופיע באתר) ערכתי חיפושי גוגל ארוכים ומייגעים. לאחרונה, עלה בחכתי אוצר קטן, פיסת משמעות זנוחה. חיפוש אחר ציפרים העלה גלריה באריזונה המוכרת באינטרנט ציורים פרי מכחולו של ויקטור אוסטרובסקי, ה"צל" המפורסם.

 

 
                                        הסנונית נמלטת, ציור שמן מאת ויקטור אוסטרובסקי

בדעתי להשתמש בכמה מן האימאז'ים כאילוסטרציות לפוסטים, חשבתי להקדים מילה ומחשבה.

הציונות מגייסת את הדמיון האמנותי לפרוייקט הלאומי. דמיון אמנותי הוא התדר הגבוה לתרמית והסוואה, ולעיתים להתמכרות.
 
אחד מסימני ההתפוררות של יחידה לאומית – רוסיה הסובייטית היא דוגמא קולוסאלית – כניסה למאגרי הרוח הגבוהים וגיוסם לשימושים הנמוכים של היחידה החברתית. 
==

======================================================

 

today thereis in haaretz about the man who kidnapped eichman, the

mossad agent Malchin, and it says that he lived in NY and did painting

תפס את אייכמן והלך לצייר, צבי מלחין

and art. Its funny, because i was just thinking about Ostrovsky (who also became an artist), and the theme of artistic talents being tapped by Security establishment. When I worked as lawyer, I had a project to help people who were discharged from the army for mental health crisis. Many of them are "sensitive" and very atistic people who just didn't fit the army and cracked. Instead of doing art, they ended up "broken". In other cases, the military complex uses and exploits the artistic talent for not so holy or spiritual projects. Ztva Haam. A symbolic theme is the event in the USA a couple of years ago when it was said that a "ring of Israeli spies" disguised as art students were deported. Also, my meeting with senior literary figures in israel  , I ended up feeling that although one is also a writer and critic, their success is also connected with one's  military connections. Everyone wants to be King David these days…L-)

—————————————————————————————————————–

התנגדות לגיוס חובה של הדמיון האמנותי – קבלו את האנסמבל של "'קולות אבודים". 

—————————————————————————————————————–

The story of Leon Sergeivitch Termen.1896 – 1993 סיפור מרתק, למי שיש סבלנות לקרוא, על מעללי המשטר הסובייטי, והטרגדיה של אדם אחד.

מוסיקה חדשה או כלי נשק אידיאולוגי, תרמין

נחמה מסויימת, כבר מזמן שכחנו מה זה ברית המועצות, אבל צעירים רבים הפכו לשוחרי ה"תרמין", אמצאתו של הצלן והממציא, לאו סרגיביץ' תרמן.

 

 

 

david mamet

* עוד תוספת לפוסט הזה, לאחר שקראתי בהארץ על דייביד מאמט ומחזה חדש שלו על הסכסוך במזה"ת, אוי כמה הייתי רוצה להיות בהצגה בניו יורק…דייביד מאמט היה מודע להלאמת הדמיון והתעתוע הציוני. סרט מעולה שלו, בשם "רצח" מספר על המפגש הקטלני בין יהודי בעל רצון טוב, ובין הממסד הציוני.  מן המפגש הזה, יוצא היהודי ללא עבודה, חבול ונכה, וגם מפוכח מכל אשליה שהיתה לו, אם היתה, על ישראל. למה זה קשור לפוסט הזה ? 

מאמט, פיספוס של קריירה צבאית

בהמשך שאני הייתי כותבת לסרט, היתה גם סצינה קצרה על הישראלים שמשתתפים בעלילה, בחורות קשוחות ולוחמים עזים, כמעט חסרי פנים שאינם מהססים לעבוד על היהודי כדי לקדם את המבצע שלהם, שמתגלה כמשהו שונה קצת ממה שהוצג בהתחלה (לא בדיוק רצח על רקע אנטישמי…אלא…טוב, צריך לראות את הסרט). נו, זה כבר ברור, הלוחמת בסיפור שלי, היתה איזו פסנתרנית מחוננת שהקריירה שלה נקטעת כאשר גם היא, כמו השוטר החביב, "נלכדת" בפח השקרים ונאלצת לעבוד עבור ה"מוסד"…ויוצאת משם חבולה, מפוטרת, נכה, ומפוכחת מכל אשליה לגבי ישראל.

אחת הבעיות בייצוג הפנימי של הישראלי, הוא ההזדהות עם הפלקט שמפיק הפרוייקט הציוני. שווה לצפות היום ב"רצח", במיוחד כל עוד נמשך ביקור הנשיא קצב במחוזות רחוקים.

 

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: