מקבץ סופשבוע – העיתונות שומרת על הממסד

כמה מלים לא קשורות לכלום
 
 מאמר של זאב שיף ב"הארץ" על הבטיחות של הכור בדימונה מזכיר לי שאנחנו חיים על זמן שאול, ושאנשים כמו זאב שיף גרמו לי להפסיק את המנוי על עיתון הארץ. אם כבר זמננו קצר, למה להיגעל לפני הסוף. המאמר , ויותר מעניינות התגובות, משהו משהו רק בישראל תודה לאל. מאמר על הטרדה מינית בבר אילן מזכיר לי למה עזבתי את מקצוע המשפטים, בעיקר אקדמיה. יפה זילברשץ, רק בישראל קיימת אישה כזו בכלל. חבל. מקבץ סופ השבוע של "הגדה השמאלית" התגובה היחידה שעניינה אותי ציינה שכמות הנשים שכותבות או מגיבות באתר היא קצת פחות מהייצוג של נשים בכנסת ישראל, שהיא כידוע משהו שאפשר לספור על יד אחת. שמאל רדיקלי. לינק. ידיעות חוץ, מישהו הרעיל את ראש האופוזציה באוקראינה במהלך הבחירות, ובאתר של סי.אן.אן רואים את קלינטון אחרי כמה התקפי לב, ויש גם עראפת מן החודש שעבר. רק אני פרנואידית כאן ? כניראה שכן.
כל ההרעלות והמקייאבליזם הזה מחזיר זכרונות מספריו של גרייבס על האימפרטורים ברומא, ומי זוכר שקלאודיוס שרד כי היה צולע ומגמגם. לינק : המורעלים

 

 
קציר מהיר ב"האייל הקורא", בפרק על עזאם עזאם, כמה כותבים מסכימים ביניהם שלא יתכן במדינה יהודית שישחררו ערבי לפני פולרד. הערה על הגזענות מפיקה תשובה מעניינת :גזענות מותרת באתר הזה, היו גם מאמרים גזעניים וזה בסדר. לינק: גזענות שנות האלפיים. ואתר רשימות לבה מתפרצת של ויכוח בינעדתי אצל אתר שכן. לא יודעת אם זה טוב או רע, אמנם מסוג הויכוחים שלא מביאים לשום מקום, אבל לפחות לא מדשדש באפתיה. שני הסנטים שלי נגעו למצבי האישי כאם אשכנזיה לילד מעורב, לא זכה לתגובה, ובאמת ילדי כלאיים הם "פרווה" לעומת טהורי הגזע מפולין או מרוקו. לינק: העדר.
 
ולבסוף דברים חיוביים !
 
חנוכריסטמס: למה אי אפשר לאחד בלי להרגיש אשמה איומה על אבותי שנהרגו על קידוש השם במשרפות ומרתפים ? אני בעד מל ברוקס (טורקוומדה) ומל גיבסון (ישו) ומספיק עם השטויות. אם המוסלמים היו מסכימים לעבור ללוח שנה קצת יותר צפוי וקבוע, הייתי מוסיפה את רמדן. תארו לכם לצום שמונה ימים, ובערב לאכול רק סופגניות ולביבות….אוי ווי אמיתי, אבל אז להוריד את הגרביים עם המתנות מהעץ המואר ולעשות מדיטציה עם גלגל תפילה טיבטי כדי להוריד את הקלוריות. בהשראת הרב ג'והן לנון הי"ד.
 
 ילדים
בעיית השימוש ב"תוש" נפתרה אצלנו רק אחרי שהילד ראה את שרק מתקלח להנאתו בבוץ. הרי העוג שרק גם מפליץ ותוקע גראפסים כל הזמן, אז אולי אפשר למצוא סרט שובר קופות שבו הגיבור עושה קקי בבית שימוש ומנגב לבד. היה פותר להרבה אמהות את תקופת "הגמילה" המעצבנת. 
  
מנסה להיות חיובית. היום, הפתעה ממש חיובית. גני יהושע בצפון תל אביב, משתרעים על שטח ענק, ירוק ומלא כל טוב לילדים. רכבת קטנה, פינת חי, עשרות מתקנים ממש טובים, סירות להשכרה, מה יש להגיד, אמריקה. רק מחשבה טורדנית אחת לא מאפשרת להנות. הממצאים הלא ברורים מגשר "המכביה", משהו שבין מלריה לבין תסמונת המפרץ, מבט חטוף במים עצמם מעלה הרהורים נוגים ביותר האם זה חמדת טבע או ניסוי של המכון הביולוגי בייצור נשק השמדה המוני ? הרי לא נוהגים לשים שלט "זהירות" במקרים כאלה, וזכור בעניין זה הקישון שעד היום לא ברור מה קרה שם. בררררררררררץץץ
 

 

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • איריס  ביום 12/12/2004 בשעה 09:42

  מעניין שמספר חברות הכנסת גדל ככל שהולכים ימינה, מה שהופך את ייצוג הנשים ב"גדה" ליותר מדאיג. דוקא מחזק את הטיעון שלי
  במניין אקראי של אחוזי הנשים ברשימות האחרונות של האתר
  2 נשים
  13 של גברים
  ישר כוח לכנסת

 • לוקוס  ביום 12/12/2004 בשעה 11:07

  שאומרים "בגלל גדעון לוי הפסקתי את המנוי להארץ" או "בגלל זאב שיף הפסקתי את המנוי להארץ" וכדומה. האמת היא שהארץ הוא עיתון יקר. האמת היא שהארץ למרות מגרעותיו מחייב אותך קצת לחשוב וזה לא תמיד נוח. האמת היא שהארץ יכול להיות עיתון מרגיז. האמת היא שאת הארץ אפשר לקרוא באינטרנט בחינם.

  אלו בדרך כלל הסיבות שבגללן מפסיקים את המנוי להארץ אבל אם יש משהו אחד שבנו מנויי הארץ לשעבר מצטיינים בו זה למצוא איזה כותב שמרגיז אותם ולהסביר ש*בגללו* הפסקתי את המנוי להארץ.

  כן. בטח.

 • ערן  ביום 12/12/2004 בשעה 11:42

  אבל רוח הדברים, כפי שכותב אלמוני כתב אותם: http://www.haayal.co.il/thread?rep=267215

  ואותו מאמר גזעני: http://www.haayal.co.il/story?id=379&NewOnly=2

  ומאמר התגובה של העורך הראשי דאז: http://www.haayal.co.il/story?id=385&NewOnly=2

  והמדיניות של האייל: http://www.haayal.co.il/policies

 • דובי קננגיסר  ביום 12/12/2004 בשעה 16:03

  גב' אדלבאום.

  כמה דברים להבהרת הדברים שנאמרו אודות האייל הקורא:

  א. את לא "הערת על הגזענות" שבאמירה, אלא התלוננת על "שיקולי העריכה" של המערכת. כלומר, קראת לצנזורה. כפי שהעירו לך (ראי ב'), המערכת לא נוהגת לצנזר תכנים, מרגיזים ככל שיהיו, ובתנאי שהם לא מהווים, למיטב הבנתנו,
  עבירה על החוק. אז נא להציג את הדברים כהוויתם: את דרשת צנזורה של עמדה שאינה נאה בעיניך, ולמרבה הפלא, לא זכית בתגובה מלבבת ומלאת חיבה.

  ב. בניגוד למה שהשתמע מדבריך לעיל, התגובה שקיבלת לא הייתה תגובה רשמית של המערכת, אלא תגובה של כותב אלמוני.

  ג. לבסוף, עד כמה שאני מצליח לראות בדיון הזה, יש רק אדם אחד ש"הסכימו ביניהם" שלא יתכן וגו'. האדם הזה לא הזדהה, ומופיע כאייל אלמוני. אף אחדאחר בדיון לא הביע עמדה דומה לכך. מה, בעצם, האינטרס שלך בהצגת האייל הקורא כאתר שתומך בגזענות או שרבים מקוראיו הם גזענים?

  בברכה,
  דובי קננגיסר
  עורך, האייל הקורא

  נ.ב. בתחילת שרק הראשון, רואים את שרק יוצא מבית שימוש, לאחר שספר האגדות שימש לו כנייר טואלט. בהצלחה עם הילד.

 • ניר  ביום 12/12/2004 בשעה 16:18

  תראי, איריס, אולי בכל זאת יכול להיות שהכור בסדר?

 • איריס  ביום 12/12/2004 בשעה 17:03

  דובי, הוא (שרק) רק יוצא מהשירותים ושמתי לב לצנזורה של מה שקורה בפנים
  בקשר לתגובה שלך, כמו שהגבתי בדיון עצמו…שיהיה
  או
  הגירסא הארוכה (אתה לא חייב להמשיך מכאן, העיקר כבר נאמר)

  לא, אין לי חו"ש שום עמדה לגבי האתר עצמו, לא בדקתי אותו לעומק, ויש אכן תגובות די דעתניות שם, לפעמים קצת מעבר לנדרש. חשבתי שכותרת לתגובה כמו שהיתה שם וחזרה שוב ושוב בקשר ל"מדינת יהודית" וה"ערבי" שהוא נשוא הרשימה…נו, איך לאמר אפשר גם בלי הסגנון הזה. אבל זה דוקא יעלה את אחוז המשתתפים שלכם למעט אולי במגזר הערבי שממילא לא ניראה לי היעד.
  לא יודעת אולי זו רגישות יתר של מישהי שחזרה לארץ, וחושבת שאם למשל היו כותבים את זה על "יהודי" היתה קמה צעקה בינלאומית על האתר אם לא היו "מורידים" את כל הסרבר שאירח אותו באיזה הפצצת סייבר נזעמת
  בשביל דברים כאלה יש עורך. לא צריך לצנזר את ההודעה אבל אולי לפרסם לצידה הודעה מטעמך למשל שמסבירה מה שטעון הסבר למי שעלול להיפגע מזה.
  עם אפשרות לתגובה מאזנת

 • איריס  ביום 13/12/2004 בשעה 13:25

  דובי ישפטו הקוראים הרי הקישורים נמצאים שם בשביל זה. אני לא רוצה להעמיד את הדברים על דיוקם כדי לא למחזר את האמירות האלה פה.

 • איריס  ביום 13/12/2004 בשעה 14:07

  אולי תפרט למה אתה מתכוון ואז אפשר יהיה להתייחס למה שכתבת.

 • איילת  ביום 14/12/2004 בשעה 23:54

  בפעם השניה (והאחרונה) – הציטוט בו השתמשת כמוטו הוא של הלורד פארקוואד ולא של הנסיך פארקוואד.

 • איריס  ביום 15/12/2004 בשעה 17:48

  איילת, נשאיר את הטעות, אם זו טעות, כאות לאנושיות ותודה

 • איריס  ביום 16/12/2004 בשעה 20:37

  איילית אני יודעת שזה יישמע פנטסטי אבל אני עדיין לא מסתדרת עם העריכה וכל האופציות ופשוט במקום תשובה יוצאת לי מחיקה. אני מעריכה את ההערות והתחקיר חינם, ויכול להיות שאשתמש בזה בעתיד. שוב סליחה על התקלות, אני חושבת שבינתיים אנטרל את התגובות בכלל,

 • איילת  ביום 21/12/2004 בשעה 18:48

  ביקורת או לא ביקורת, העיקר שאת "תלמידה נצחית".

 • ליאור  ביום 22/12/2004 בשעה 00:02

  get a life

 • לול  ביום 27/12/2004 בשעה 15:07

  http://www.notes.co.il/sharabani/8545.asp

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: